Mėsos fondiu (Bourguignonne fondiu)

Mėsos fondiu, dar žinomas kaip Bourguignonne fondiu, yra ruošiamas verdant kąsnio dydžio minkštos mėsos gabalėlius karštuose riebaluose. Jis dažniausiai patiekiamas kartu su įvairiais padažais.

Fondiu indas

Geri karštiems riebalams skirti fondiu indai dažniausiai gaminami iš plieno, vario arba emaliuoto ketaus. Toks puodas turės mažas rankenėles tam, kad išvengti užkliuvimo ranka kai jis karštas. Taip pat jis turi atlaikyti aukštą (iki 200° C) temperatūrą, bei būti siaurėjantis viršuje arba turėti specialų dangtelį saugantį nuo karštų riebalų taškymosi.

Aliejus

Mėsos fondiu virti dažniausiai naudojamas augalinis aliejus. Naudoti brangesnį alyvogių aliejų yra sveikiau, bet puikiai tinka ir plačiai paplitęs saulėgrąžų aliejus.

Aliejus turi būti įkaitintas beveik iki virimo temperatūros t.y. beveik iki 190° C. Temperatūros nustatymui praverstu turėti tinkamą termometrą. Jei termometro neturite temperatūrą patikrinti galima paprastesniu metodu, tiesiog įmeskite į puodą baltos duonos kubelį, jei per 30 sekundžių jis taps rudos aukso spalvos temperatūra tinkama mėsos kepimui.

Mėsa

Rinkitės minkštą jautienos nugarinės (rekomenduojama) ar filė išpjovą. Supjaustykite mėsą 2 cm dydžio kubeliais, pašalinkite visus riebalus ir sausgysles.  Skaičiuokite po 150 – 200 gr mėsos žmogui.

Mėsos fondiu receptas

Ingredientai:

  • Minkšta jautienos nugarinė arba jautienos filė
  • Aliejus (saulėgrąžų, alyvuogių)

Gamybos instrukcijos:

  1. Pašalinkite riebalus ir sausgysles nuo mėsos ir supjaustykite 2 cm dydžio kubeliais
  2. Vidutinio dydžio prikaistuvyje įkaitinkite aliejų iki ~190° C ir supilkite jį į fondiu puodą
  3. Pasmeikite mėsą fondiu šakute ir pamerkite į karštą aliejų. Virkite pagal skonį: ~30 sekundžių pusžaliai, ~45 sekundes pusiau ir ~1 minutę visai iškeptai mėsai.
  4. Nuimkite mėsą nuo šakutės ir perkelkite į lėkštę (Atsargiai! šakutė gali būti labai karšta) ir valgykite su norimu padažu.

Kepimo ir serviravimo patarimai:

Nesirūpinkite jei neturite tinkamo termometro. Nustatyti ar aliejus tinkamos temperatūros galite kitu būdu. Paprasčiausiai įmeskite į aliejų baltos duonos kubelį ir stebėkite jį, jei temperatūra tinkama jo spalva taps rudai auksine per 30 sekundžių.

Jei į fondiu puodą vienu metu sumerksite daug šakučių aliejaus temperatūra gali smarkiai nukristi ir dėl to mėsa keps lėtai, o skonis nebus toks geras.

Patiekite šį karštame aliejuje keptos mėsos fondiu su salotomis, daržovėmis ar ryžių plovu.

Įrašo “Mėsos fondiu (Bourguignonne fondiu)” komenatarų: 1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *